Тежката катастрофа, в която участва съпредседателят на ПП Кирил Петков, и последвалите събития, разкриха не само безкомпромисната суровост на пътното движение, но и пораждащият въпрос за етичните стандарти в обществото, особено във връзка с комуникацията в социалните мрежи и отговорността на обществените личности.
След инцидента, социалните мрежи загърмяха от обществено възмущение, предизвикано от неадекватното поведение на някои обществени фигури, които се свързаха с катастрофата. Най-изразителен беше постът на Найо Тицин, пиар на „Продължаваме промяната“, който публикува снимка на автомобилите след катастрофата, съпроводена със загрижеността, че „човек не знае като се събуди какво му е писано да се случи през деня“. Този коментар беше осъден от множество потребители, които го смятаха за циничен и неуважителен към живота на пострадалите.
Бившият лидер на СДС, Борис Марков, също изрази своето възмущение, коментирайки, че такова отношение към инцидент с починал човек е цинично и просташко. Той подчерта, че е необходимо обществените личности да проявяват по-голямо уважение и състрадание към трагедиите.
Никола Филипов, бизнесмен и член на управителния съвет на Експертен клуб за икономика и политика, коментира, че публикуването на снимка със загинал човек е неприемливо и израз на цинизъм. Той призова за по-голяма отговорност и чувствителност от страна на обществените личности.
Цветеслава Гълъбова изтъкна в своя коментар, че нормалният човек проявява уважение към правилата и съпричастност към трагедиите, докато сектантът, какъвто определи Тицин, демонстрира обратно поведение. Тя подчерта, че публикуването на снимка със загинал човек е безотговорно и неприемливо.
Дори хумористичните меме страници не се въздържаха от коментари по случая. „Хер Флик“ изрази сериозната си загриженост от поведението на Найо Тицин, като подчерта необходимостта от освобождаване на отговорността му, за да се избегнат по-нататъшни негативни последици за обществото.
Соня Колтуклиева, ексцентрична журналистка, призова за психиатрично лечение на Тицин, като го определи за член на „мрачна секта“, която липсва на елементарно възпитание и чувствителност към трагедиите.
Този случай отново ни напомня за важността на етичните стандарти и отговорността на обществените личности в комуникацията с обществото. Публикуването на снимки с трагични последици и цинични коментари в социалните мрежи не само липсва на емпатия към жертвите, но и може да предизвика сериозни негативни реакции от обществото.